Kā izvēlēties universitāti: 6 padomi

Universitātes izvēle nekad nav bijis viegls jautājums. Pirmais sāc aizpildīt pieteikumu, sākumā izlemj kuru univeristāte tev viss labāk patīk, kā arī, kuru tev spēs dod pašu labāko. Protams, varat izvēlēties skolu īpaši nepiedomājot, bet pārsvarā šim jautājumam pieiet nopietni, un pirms pieteikuma izskata visus variantus. Tālāk rakstā būs daži padomi, kas tev palīdzēs izdarīt galveno izvēli.

1. Pārliecinieties, ka esat izvēlējies pareizo programmu. 

Ar reklāmu nodarbojas visas universitātes/augstskolas, tādēļ ir viegli apjukt plašajā klāstā. Būtiski ir būt pārliecinātam par 120%, ko tu vēlies mācīties. Jūs pavadīsiet savus nākamos trīs līdz sešus gadus, studējot, un pēc tam nākamajos 40-50 gados strādāsiet šajā jomā. Tādēļ, ja jau no paša sākuma māc šaubas, tad ir vērts iziet cauri visām progrāmmam, ko piedāvā univeristāte.  Ieteiktu pirms izvēlies programmu pārbaudi  darba iespējas, šajā jautājumā Google tev var ļoti palīdzēt.

2. Konsultējieties ar universitāšu klasifikāciju

Kad es sāku meklēt universitātes, es pārbaudīju visas galvenās ranga tabulas un aprēķinātos vidējos rādītājus. Daži no tiem piedāvā vispārīgu rangu, savukārt citās grupās var būt atsevišķas tabulas katram priekšmetam. Man vissvarīgākie dati bija students: personāla proporcija. Jo zemāka šī attiecība ir, jo labāk. Mazākās klasēs varat uzdot jautājumus un vieglāk izprast tēmas.
Uzziniet, kāda ir universitātes bibliotēka, piemēram, cik viegli tajā būs strādāt.
Viena no svarīgākajām lietām ir bibliotēka, Jūs pavadīsiet tajās diezgan daudz savu laiku, tāpēc tai ir jābūt ērtai videi.

4. Pārbaudiet kursa saturu
Jūs varat pārbaudīt kursa saturu universitātes vietnē. Varat arī tieši sazināties ar universitāti, un esmu pārliecināts, ka viņi būs vairāk nekā priecīgi atbildēt uz visiem jūsu jautājumiem.

5. Apskatiet sporta un sabiedriskos pasākumus
Neatkarīgi no tā, vai esat aktīvs futbolists vai patīk spēlēt basketbolu, jums vajadzētu pameklēt, vai universitāte piedāvā arpus programmas vēl kādu iespēju aktīvi darboties. Visas universitātes piedāvā ārpusskolas nodarbību, un ir svarīgi tos arī pārbaudīt. Universitātes dzīve nav tikai mācīšanās!

6. Uzziniet par studentu kopmītnēm

Dauziem uzsākot mācībās universitātē ir došanās prom no mājām, tādēļ ir jāmeklē, kur Jūs dzīvosiet. Tāpēc svarīgi, lai Jūsu universitāte piedāvā kādu iespēju, un Jūs to varētu saukt par savām otrām mājām. Esi gatavs: jums var nākties iemācīties gatavot, kā lietot veļas mazgājamo mašīnu un to, kā pašam ar visu tikt galā. Var nākt šaubas ar ko man būs jādzīvo kopā, bet neraizējies, sliktākā gadījumā saminīsi istabiņas.