Programmas izvēle

Universitātes programmas izvēle var būt biedējošs uzdevums. Liels izaicinājums ir nezināt, ko meklēt un kā pareizi tos atšķirt.

Faktori, kas jāņem vērā, izvēloties universitātes programmu
Kas jūs interesē?

Jūsu intereses ir viens no lielākajiem faktoriem, apsverot universitātes programmu. Studējot tēmas, kas jūs interesē, universitātes dzīve kļūst daudz vienkāršāka un noteikti patīkamāka. Kaut arī savu interešu pārzināšana var atvieglot kursu izvēli, daudzas reizes nav tik vienkārši precīzi noteikt, ko vēlaties studēt.

Lai palīdzētu, dažās universitātēs ir programmas, kas apvieno dažādas intereses, piemēram, Māksla un zinātne vai Vaterlo Vides un biznesa un zinātnes un aviācijas programmas. Izlemjot par vispārēju interešu jomu, jūsu meklēšana tiks ierobežota līdz tām universitātēm, kuras piedāvā jūsu interesējošās programmas.

Vai vēlaties absolvēt ar darba pieredzi?
Prakse ir vēl viens liels faktors, kas jums jāņem vērā, lemjot par programmu. Cilvēki, kuri vēlas iegūt darba pieredzi, iegūt idejas par iespējamo karjeru un neiebilst pret papildu gadu, parasti izvēlas kooperatīvu. Trūkums ir tāds, ka tas parasti atņem jūsu brīvās vasaras – jūs jebkurā laikā mācāties vai esat kooperatīvs.

Daži studenti dod priekšroku brīvām vasarām vai domā par absolventu programmām vai medicīnas skolu un vēlas pabeigt grādu ātrāk. Šādi studenti parasti ieskatās programmās bez sadarbības. Tātad, jūsu vēlme veikt kooperācijas / prakses programmu (vai ne) palīdzēs jums vēl vairāk sašaurināt jūsu izvēli.

Papildus tam dažādas universitātes kooperācijas / prakses vietas veic atšķirīgi. Vaterlo universitātē parasti ir četru mēnešu cikls, kurā studenti vienu termiņu ir kooperatīvi un atkal mācās skolā, un cikls turpinās. Citās universitātēs ir vasaras prakse, 12 mēnešu prakse vai cita veida darba pieredze. Atkal jūsu izvēles var palīdzēt vēl vairāk sašaurināt jūsu izvēli.